Hibe Verilen Projeler

EN TR Ara

Ahmet Öğüt, “Happy Together: Collaborators Collaborating”

Happy Together: Collaborators Collaborating

SAHA, Londra’da bulunan Chisenhale Gallery'de 29 Nisan–31 Mayıs 2015 tarihleri arasında kişisel sergisi düzenlenen Ahmet Öğüt’ün eser üretimine destek verdi.

Chisenhale Gallery, Ahmet Öğüt’ün sergi kapsamında sipariş üzerine ürettiği yeni projesine ev sahipliği yapıyor. Öğüt, “Happy Together: Collaborators Collaborating” adlı projesi kapsamında daha önceki projelerinde işbirliği yaptığı farklı ülkelerden, çeşitli profesyonelleri Chisenhale Gallery’de biraraya getiriyor. Konuşmaların olacağı özel bir sahne ile, mekânı sergi süresince televizyon stüdyosuna dönüştüren sanatçı, ardından bu etkinliğin belgelendiği bir film gösterecek. Proje, sanatçının Fino Blendax grubu ile işbirliğinde gerçekleştirdiği bir konser ile açıldı.

Ahmet Öğüt’ün canlı bir etkinlik ve film enstalasyonundan oluşan “Happy Together: Collaborators Collaborating” adlı yeni işi, sanatçının işbirlikçileri ile olan deneyim ve hafızasından şekillenen bir retrospektif özelliği de taşıyor.  Aralarında bir müzayede görevlisi, itfaiyeci, kuaför, dublör, dudak okuyucu ve spor muhabirinin olduğu 10 işbirlikçi, Öğüt ile yaptıkları işbirliği ve sanatçıyı temsilen bir sanat işi için müşterek olarak yeni fikir üretme tecrübelerini paylaşmak üzere Chisenhale Gallery’e davet edildi.

Chisenhale Gallery Hakkında

Chisenhale Gallery, sanatsal faaliyetlerin yeni formlarının üretimini ve sunumunu destekleyerek yerel ve uluslararası izleyiciyle iletişim kurmayı hedefliyor. 32 yıllık tarihi ile Londra’nın ödül almış en yaratıcı güncel sanat forumlarından biri olan kurum, kariyerlerinde gelişme noktasındaki sanatçılara kişisel sergi imkanı sunarak yeni üretimi destekliyor.