Hibe Verilen Projeler

EN TR Ara

Bard College

SAHA Derneği, New York’taki Bard College’da Fotoğraf yüksek lisansına devam eden Aykan Safoğlu’nun Bağımsız Çalışma Programı’nı tamamlaması için öngörülen desteği sağladı.

150 yıllık bir tarihe sahip olan Bard College’ın Fotoğraf yüksek lisans programı atölye çalışmaları ve uygulamalı projeler de içeren disiplinlerarası bir eğitim sunuyor. Her sene aldığı 400’ün üzerinde başvuru arasından toplamda 6 farklı disiplin altında 24 öğrenciyi kabul eden Bard College’ın yüksek lisans programı mezunları arasında Amy Sillman, Sadie Benning, Taylor Davis, Serkan Özkaya ve Todd Haynes gibi önemli çağdaş sanatçılar yer alıyor.

Katılımcı Hakkında

Aykan Safoğlu, “ğ” adlı küratöryel kolektifin üyesidir.

1984 yılında İstanbul’da doğan Aykan Safoğlu (sanatçı) Berlin ve New York’ta yaşayıp çalışıyor. İstanbul Bilgi Üniversitesi Sinema Bölümü’nden mezun olan sanatçı, “Art in Context” başlıklı master programını tamamladı. Aykan Safoğlu, şu anda New York’taki Bard College’da Fotoğraf yüksek lisansına devam ediyor. 2005 yılından bu yana birçok kısa film çekmiş, çeşitli dergilerde eleştiri ve makaleleri yayınlanmış, çeşitli grup sergilerinde kürator ve sanatçı olarak yer almıştır. Sanatçı, “ğ” adlı küratöryel kolektifin üyesidir.