Hibe Verilen Projeler

EN TR Ara

Creative Time Summit 2013

Creative Time Summit

Creative Time Summit, toplumsal pratikler üzerine çalışan sanatçı, küratör, eleştirmen ve eğitimcileri bir araya getiren bir konferans. 

25-26 Ekim tarihlerinde “Art, Place & Dislocation in the 21st Century City” başlığıyla New York’ta gerçekleşen bu yılki konferansa Türkiye’den Fulya Erdemci davet edildi. SAHA, küratörün konferansa katılımına destek verdi. Erdemci, “Bölgesel Rapor: Türkiye” başlığı altında konuşmasını gerçekleştirdi.  

Konuşmayı izlemek için: 
http://creativetime.org/summit/2013/10/25/fulya-erdemci/

Creative Time Summit, toplumsal pratikler üzerine çalışan sanatçı, küratör, eleştirmen ve eğitimcileri bir araya getiren bir konferans. 2011’deki konferansa 1000 kayıtlı izleyici katılırken, dünyanın dört bir köşesinden 10.000 kişi de konuşmaları internet üzerinden eşzamanlı olarak takip etmişti. 2012'deki konferans, izlenen iki farklı yöntem sayesinde, hem görünürlüğünü artırdı hem de dünya çapında çok daha fazla kişiye ulaştı: 2012 konferansının bir değil iki gün sürmesi sayesinde, ikinci günde 15 katılımcının yer aldığı, herkes tarafından takip edilebilen tematik tartışmalar düzenlendi; ayrıca 2011’de sayıları 11’de kalan küresel düzeydeki eğitimsel ve kurumsal işbirliklerinin sayısının neredeyse iki katına çıkarak 2012’de 21’e yükselmesiyle beraber, konferansın erişimi ve kapsamı Hong Kong’dan Detroit’e ve Şili’ye dek genişledi.

Creative Time Hakkında

New York merkezli kâr amacı gütmeyen bir kurum olan Creative Time, 1974 yılından beri kamusal sanatın en yenilikçi örneklerini sunuyor. Bugüne kadar yaklaşık 2000 sanatçı ile çalışan kurum, 335’ten fazla kamusal sanat projesine imza attı. Creative Time, sanatçıların güçlerini sosyal bir değişime ilham vermek ve güncel meseleler üzerine bir diyalog başlatmak yönünde dönüştürmelerini sağlamaya çalışıyor. Bu amaçla sanatçılar, mekânlar ve izleyiciler arasında dinamik bir iletişim kuruyor. Creative Time, aralarında Paul Ramirez-Jonas, Felix Gonzalez Torres, Shirin Neshat, Jeremy Deller, Steve Powers, Vik Muniz, Cai Quo-Qiang ve Marina Abramovic’in de bulunduğu sayısız sanatçıyla ortak proje yürüttü. Creative Time ile ilgili daha fazla bilgi için: http://creativetime.org/