Hibe Verilen Projeler

EN TR Ara

Delfina Foundation

Delfina Foundation, Iniva (Uluslararası Görsel Sanatlar Enstitüsü) ve Goldsmiths Üniversitesi Görsel Sanatlar ve Küratöryel Bilgi doktora programı işbirliğiyle 2013 Araştırma Bursu için Türkiye’den başvuru bekliyor.

SAHA Derneği, Londra’daki Delfina Foundation ile bir işbirliği başlattı. Bu kapsamda Türkiye’den araştırmacı, sanatçı ve küratörlerin Delfina Foundation’da yapacağı çalışmalar 2013 Eylül ayından itibaren desteklenecek.

Delfina Foundation, Iniva (Uluslararası Görsel Sanatlar Enstitüsü) ve Goldsmith Üniversitesi Görsel Sanatlar ve Küratöryel Bilgi doktora programı işbirliğiyle 2013 Araştırma Bursu için Türkiye’den başvuru bekliyor. SAHA, Türkiye’den başvuran misafir araştırmacının bursunu destekleyecek.  Başvuruların Delfina Foundation’a yapılması gerekmektedir.

Son başvuru tarihi: 23 Temmuz 2013

2013 Araştırma Bursu, yaratıcı projesi olan ya da Londra’daki partner kurumların araştırmalarından faydalanmak isteyen küratörlerin ve araştırmacıların görsel sanat alanında çalışma yapmalarına olanak sağlamayı hedefliyor. Sadece sanatsal pratiğe değil, büyük ölçüde eleştirel ve küratöryel söylemin gelişimine odaklanan programa sanatçılar da başvurabiliyor.

Ayrıntılı bilgi için: http://delfinafoundation.com/programmes/residency-programme/open-calls/research-fellowship/

Delfina Foundation Hakkında

The Delfina Foundation (DF) bağımsız ve kar amacı gütmeyen bir kurumdur. Misafir programları, işbirlikleri ve halka açık programları vasıtasıyla kültürel alışverişi sağlamaya kendini adamıştır. 2007 yılından bu yana vakıf, Britanya ile Orta Doğu, Kuzey Afrika ve Güney Asya bölgelerinde uluslararası işbirliklerini desteklemiştir. Genel olarak sanatçı, yazar ve küratörleri bir platformda birleştirerek fikirlerini sanat severlere ve profesyonellerine sunmalarını geliştirmeyi ve desteklemeyi hedeflerler.

Delfina Foundation,  genişlettiği mekanını 2014 yılında açtığında, yeni bir misafir programı modelini de dönemsel temalar çerçevesinde duyuracak. Bu kapsamda, 3 mevsim boyunca tematik olarak belirlenen konular dahilinde işleyecek, yaz mevsiminde de işlerinde yeni yönler arayan genç sanatçıların olduğu bir misafir programı oluşturuldu. Misafir sanatçı, küratör ve düşünür, doğrudan bir davetle ya da başvurusu istenerek seçilecektir. Her mevsimde, en fazla 6 misafir 3 aylık dönem için ve 6 ziyaretçi de 2 haftalık bir periyotla ağırlanacaktır.  

Misafir Programı Temaları: • Kış:  Yemek & Ekoloji
• İlkbahar:  Kamusal alan ve genel eğilim
• Yaz:  Açık uçlu / temasız
• Sonbahar:  Kolleksiyonlar & arşivler