Desteklenen Projeler

EN TR Ara

Duyuru | ISCP

Brooklyn, New York’ta bulunan ISCP’nin yaptığı başvuru duyurusu ile, Türkiye’den bir sanatçı SAHA’nın desteğiyle misafir sanatçı programında ağırlanacak. 1 Eylül–30 Kasım 2017 tarihleri arasında gerçekleştirilecek misafir sanatçı programı, ISCP’ye katılım ücreti, özel bir stüdyo, seyahat, yaşam ve konaklama bursu masraflarını içeriyor. İşbirliği kapsamında programa, Güneş Terkol, Burak Delier, Emre Hüner ve Belit Sağ katıldı.

ISCP, farklı coğrafyalardan sanatçılara ve küratörlere yönelik misafir programı odaklı ve kâr amacı gütmeyen bir çağdaş sanat kurumu. Her zaman 30’un üstünde sanatçı ve küratörün bulunduğu program katılımcılara yer, zaman ve yeni proje geliştirme desteğinde bulunuyor. Profesyonel gelişime ve bağlantı kurulmasına yönelik ek aktiviteler düzenleyen ISCP, çağdaş sanat üretimini, sunumunu ve içerikselleştirilmesini uluslararası perspektifler aracılığıyla sağlayan önemli bir platform olarak işliyor. ISCP’nin halka açık programları, misafiri diyaloga teşvik ederken şehrin kültürel manzarasına dahil ediyor. Bu program dahilinde 24 saat kullanılabilen 18 metrekarelik özel bir stüdyo alanı verilen katılımcı için; Visiting Critics’ten düzenli stüdyo ziyaretleri, müze, galeri ve diğer kültürel mekanlara alan gezileri, sanatçı konuşmalarına ve açık stüdyolara katılım gibi etkinlikler düzenleniyor. Stüdyo sahibi misafir aynı zamanda ISCP’nin sergi programı ve katılımcı projelerinde yer alacaktır.  

Başvuru için lütfen http://iscp-nyc.org/apply linkini ziyaret ediniz.

Başvurularınızı 15 Nisan 2017 tarihine kadar email yoluyla yapabilirsiniz. Sonuçlar 20 Nisan’da açıklanacaktır.

Konaklama, yaşam ve seyahat masrafları 7.000 Dolar’ı aşmayacak şekilde SAHA tarafından karşılanacaktır. Konaklama ve seyahat, misafir sanatçı tarafından organize edilecektir.

*New York’ta yaşama ya da çalışma deneyimi olmayan sanatçılara öncelik verilecektir. 

ISCP Hakkında

1994 yılında sponsorlu bir stüdyo ile açılan ISCP, şu anda 70’ten fazla ülkeden 1240’ın üzerinde sanatçı ve küratör ağırlayan uluslararası alanda tanınan bir kurum. ISCP 2008 yılında Manhattan’dan East Williamsburg, Brooklyn’deki 1700 metrekarelik eski fabrika binasına taşındı. Bu yeni mekan ile kapasitesini genişleten ISCP bünyesinde 35 stüdyo, bir sergi galerisi ve proje alanı bulunmakta.