Hibe Verilen Projeler

EN TR Ara

Elif Erkan

SAHA, Frankfurt’da bulunan Portikus'ta 6 Aralık 2014–1 Şubat 2015 tarihleri arasında kişisel sergisi düzenlenen sanatçı Elif Erkan’ın eser üretimine destek verdi. Sanatçı, müzede gerçekleşen ilk kişisel sergisi kapsamında mekâna özel olarak tasarladığı enstalasyonunu gösteriyor. Sanatçı, daha önce üzerinde çalıştığı, parçalanmış tabaklardan oluşan ve plaster kullanarak tabaka haline getirdiği “Tabak parçaları” işi üzerine odaklanıyor. Erkan, bu objelere iliştirilen estetiksel nitelikler ve geçmiş deneyimleriyle ilgileniyor.

Elif Erkan (1985, Ankara), 2013 yılında Frankfurt am Main' daki HfBK Städelschule'den mezun oldu. Sanatçı 2014 yılında, Brüksel' de bulunan WIELS’de SAHA desteğiyle misafir sanatçı olarak ağırlandı.

Portikus Hakkında

Portikus, Academy of Fine Arts Städelschule ile ilişkili olarak çalışan Frankfurt’da bulunan güncel sanat için bir sergi alanıdır. Portikus, Frankfurt’lu mimar Christoph Mäckler tarafından tasarlanan yeni mekânına 2006’da geçti. Portikus’un sergi programı kapsamında uluslararası tanınırlıkta olan ve “emerging” sanatçıların yeni eserleri gösteriliyor. Portikus, 2014 yılında Lucy Raven’ın “Curtains”, Simon Denny’nin “New Management”, John Latham ve Neal White’ın “God is Great” ve Mike Bouchet & Paul McCarthy’nin “Powered A-Hole Spanish Donkey Sport Dick Drink Donkey Dong Dongs Sunscreen Model” adlı sergilerini düzenledi.