Desteklenen Projeler

EN TR Ara

Halil Altındere - CA2M

SAHA Derneği, sanatçının sergi için üretilen “Tahribatı İsyan” isimli yeni video işinin üretimine ve sergi kataloğuna destek verdi.

Madrid’de bulunan çağdaş sanat müzesi CA2M Centro de Arte Dos de Mayo, Halil Altındere’nin İspanya’daki ilk kişisel sergisini gerçekleştiriyor. 11 Şubat–3 Haziran 2013 tarihleri arasında görülebilecek sergi kapsamında sanatçının eserlerinden geniş bir seçki sunulacak. Ferran Barenblit’in küratörlüğünü üstlendiği sergide, Halil Altındere’nin eski yapıtlarının yanı sıra sergi için üretilen biri video diğeri heykel olmak üzere 2 yeni iş de yer alacak. SAHA Derneği, sanatçının sergi için üretilen “Tahribatı İsyan” isimli yeni video işinin üretimine ve sergi kapsamında hazırlanan yayına destek verdi. Serginin kataloğunda, Farren Barenblit, Charles Esche, Vasıf Kortun ve Nuria Enguita’nın metinleri ve katkıları yer alıyor.

CA2M Hakkında

CA2M, gerçekleştirdiği etkinliklerle çağdaş sanata ve eleştirel düşünceye katkıda bulunuyor.

CA2M Centro de Arte Dos de Mayo, Madrid’de 2008’de kuruldu. Müzenin temel amaçları arasında, çağdaş sanat alanında çalışmalar yürütmek ve bu çalışmaları izleyiciye açmak yer alıyor. CA2M, gerçekleştirdiği sergiler, koleksiyonu, faaliyetleri, eğitim projeleri, araştırmalar, internet sitesi ve yayınlar yoluyla çağdaş sanata ve eleştirel düşünceye katkıda bulunuyor. Kurum, Madrid Bölge Yönetimi’nin farklı disiplinlerden 1.500’ün üzerinde eseri barındıran Çağdaş Sanat Koleksiyonu’na ev sahipliği yapıyor. Aynı zamanda, sergiler, işbirlikleri, araştırmalar gibi etkinlikleri içeren iddialı bir sergi programı sunarak, Avrupa’daki önemli sanat merkezleri arasındaki yerini sağlamlaştırıyor.

Ayrıntılı bilgi için: http://www.ca2m.org/en