Hibe Verilen Projeler

EN TR Ara

Meriç Algün Ringborg

Contemporary Art Gallery’de sergilenen yeni eser, çıkış noktasını İngilizce sözlükten alıyor.

Vancouver’da bulunan sergi mekanı Contemporary Art Gallery, Meriç Algün Ringborg’un Kanada’daki ilk kişisel sergisini gerçekleştiriyor. 15 Kasım 2013–19 Ocak 2014 tarihleri arasında görülebilecek sergi kapsamında sanatçının mekan için ürettiği yeni işi gösteriliyor. SAHA, sanatçının sergi için üretilen yeni eserine destek verdi.

Contemporary Art Gallery’de sergilenen yeni eser, çıkış noktasını İngilizce sözlükten alıyor. Sadece belirli kelimelerin seçilmiş tanımlarını kullanan bu eser, soyut olarak küçük hikayeler oluşturan ilişkili cümleler serisi gibi gözüküyor ve bunu sanatçı da dahil olmak üzere farklı ses ve karakterleri bünyesine dahil ederek gerçekleştiriyor.

http://www.contemporaryartgallery.ca/exhibitions/meric-algun-ringborg/

Meriç Algün Ringborg Hakkında

Meriç Algün Ringborg (1983, İstanbul) Stokholm, İsveç’de yaşıyor ve çalışıyor. Algün Ringborg lisans eğitimini 2007 yılında Sabancı Üniversitesi’nin Görsel Sanatlar ve Görsel İletişim Tasarımı bölümünde, yüksek lisans eğitimini ise 2012 yılında Stockholm’deki Kraliyet Akademisi’nin güzel sanatlar programında tamamladı. Sanatçının çalışmaları basılı malzeme, fotoğraf, ses ve yerleştirmeyi kapsayan geniş bir yelpazeye yayılmakta ve temel olarak uyruk, sınırlar, dil, bürokrasi ve ev temaları üzerinde odaklanmaktadır.

Contemporary Art Gallery Hakkında

Contemporary Art Gallery (CAG) Vancouver’da uzun süredir bağımsız yapısıyla işleyen halka açık bir sanat mekanıdır.

Contemporary Art Gallery (CAG) Vancouver’da uzun süredir bağımsız yapısıyla işleyen halka açık bir sanat mekanıdır. Kanada’nın önde gelen sergi alanlarından biri olan mekan, aynı zamanda uluslararası saygınlığı olan bir galeri. 1971 yılında kurulan kurum 1976 yılında kar amacı gütmeyen bir hayır derneği olarak yapılanmış. 1984 yılında ise Vancouver’ın tanınmış sanatçılarından Brian Jungen, Liz Magor, Geoffrey Farmer, Stan Douglas ve Steven Shearer gibi isimlerin solo sergilerine ev sahipliği yapmıştır. 1996 yılından itibaren hem ulusal hem de uluslararası sanatçılara programında yer veren bağımsız kamusal sanat galerisi olarak çalışmalarına devam etmektedir. Birçok organizasyon ile işbirliği yapan the CAG, güncel sanat sergilerin yanı sıra sergi katalogları da yayınlıyor.