Hibe Verilen Projeler

EN TR Ara

Özlem Günyol & Mustafa Kunt

SAHA, Özlem Günyol ve Mustafa Kunt’un Dortmunder Kunstverein’da 23 Mayıs–20 Temmuz 2014 tarihleri arasında gerçekleşen sergileri için yeni iş üretimlerine destek verdi.

Dortmunder Kunstverein’ın yeni mekanlarındaki ilk sergisine Özlem Günyol ve Mustafa Kunt davet edildi. Sanatçılar bu sergiye özel olarak dört yeni iş ürettiler. Bu işlerden üç tanesi yeni mekanda sergilenirken, diğeri döküm işi olarak üretildi ve Dortmunder Kunstverein’ın yakınlarında kamusal alanda sergileniyor. Sergi kapsamında, sanatçıların işlerinden geniş bir seçki sunan bir katalog, Kettler Publishers işbirliğiyle basıldı. 

2005’ten bu yana işbirliği yapan Özlem Günyol ve Mustafa Kunt, işlerinde kişisel ve kolektif ait oluş, sembol, dil ve malzemenin ilettiği bilgi, kültürel olarak kodlanmış anlayış kalıplarının temsillerini araştırıyorlar. Sanatçıların pratiklerindeki kavramsallık, avangart sanat formlarının geleneksel görsel diliyle bağlantılı.

Dortmunder Kunstverein Hakkında

Dortmunder Kunstverein (DKV) kültürel bir girişim olarak Dortmund vatandaşları tarafından 1984 yılında kuruldu. Şu anki üye sayısı yaklaşık olarak 200 kişidir. Resim, çizim, heykel, enstalasyondan yeni medyaya kadar farklı medyumların kullanıldığı projelerin yer aldığı çeşitli sergilerle DKV, sanatçılar için bir platform ve bölgesel kültür sahnesine önemli bir bağlantı olması için yapılandı.