Hibe Verilen Projeler

EN TR Ara

Ulufer Çelik, Gülsün Karamustafa, Baha Görkem Yalım

“Sleeping with a Vengeance, Dreaming of a Life”

SAHA, Stuttgart’taki Württembergischer Kunstverein’da 19 Ekim 2019 – 12 Ocak 2020’de Ruth Noack küratörlüğünde düzenlenen “Sleeping in a Vengeance, Dreaming of a Life” başlıklı sergiye yeni eserleriyle davet edilen Ulufer Çelik, Gülsün Karamustafa ve Baha Görkem Yalım’a destek veriyor.

Württembergischer Kunstverein, daha önce Yunanistan, Çin ve Çek Cumhuriyeti'nde çerçevesi çizilen “Sleeping with a Vengeance, Dreaming of a Life” başlıklı serginin bugüne kadarki en kapsamlı versiyonunu düzenliyor. Ruth Noack, güncel uyku ve rüya politikalarını müzakere etmek için farklı kültürel bağlamlardan 40'tan fazla sanatçıyı davet ediyor. Son yıllarda uyku, üretim, tüketim, savaş ve biyopolitikaya bağlı bir kaynağa dönüştürülürken, insanlar eşzamanlı olarak daha az uyumaya ve daha verimli bir şekilde uyumaya teşvik edilir. Bu durumda nasıl hayal kurmaya devam edebiliriz? Ancak tarihe baktığımızda, uykunun bir direnme veya karşı koyma aracı olduğunu da görebiliriz. Ve hayal etmek, Martin Luther King’in ünlü cümlesinde olduğu gibi, iyi hayatı hayal etmeye yönelik bir eylem olarak görülebilir: “Bir hayalim var. . .”
Sanatçılar: lorencia Almirón, Clara Amaral, Alaa Abu Asad, Ibon Aranberri, Zbyněk Baladrán, Matthijs de Bruijne, Livio Casanova, Ulufer Çelik, Agata Cieślak, Alice Creischer, Chris Curreri, Anna Dacqué, Danica Dakić, Anna Daučíková, Teresa Distelberger, Ines Doujak, Haytham el-Wardany, Gangart, Tina Gverović, Matt Hinkley, Hu Wei, Dominique Hurth, Sanja Iveković, Luis Jacob, Sanne Kabalt, Franz Kapfer, Gülsün Karamustafa, Denisa Lehocká, Miao Ying, Nabuqi, Alejandra Riera, Annette Ruenzler, Jürgen Stollhans, Isabelle Sully, Alia Syed, Leeron Tur-Kaspa, Wendelien van Oldenborgh, Simon Wachsmuth, Xie Nanxing, Xie Qi, Baha Görkem Yalim, Zheng Mahler